Developed in conjunction with Joomla extensions.

Державний архів Тернопільської області
Ukrainian English Polish Russian

Поповнення фондом про видатного скульптора Тернопільщини

29 11 19Фонди особового походження держархіву поповнились фондом «Козлик Іван Васильович, уродженець Тернопільщини, скульптор» (Ф.№Р3575) у складі сімнадцяти справ вісімдесяти семи документів за 1956-2018 роки.

Відомо, що Іван Козлик займався станковою і монументальною скульптурою, живописом, декоративно-прикладним мистецтвом. У своїх монументальних творах скульптор вміло поєднував граніт, пісковик, мідь та вдало комбінував з технічними прийомами виконання - карбуванням і рельєфом. При будові композиції він майстерно використовував вертикальні і горизонтальні площини, які надавали багатовимірності та стійкості його творам. Створював станкові скульптури, пам’ятники, меморіальні дошки.

У фонді відклалися такі документи: біографічні відомості «Життєвий та творчий шлях відомого скульптора Тернопільщини Івана Васильовича Козлика», перелік виставок, де виставлялися його творчі роботи та література у яких згадується Іван Козлик, документи про нагородження (диплом, грамота) скульптора за творчі досягнення та високі показники у творчо-виробничій роботі, публікації статей, заміток про життєвий, творчий шлях, публікація інформації про Косівське училище прикладного мистецтва із згадкою про Івана Козлика, учня училища та світлини його студентської роботи за 1969 рік. Також у фонді відклалися світлини інших творчих робіт скульптора, а саме: з оформлення екстер’єрів та інтер’єру, скульптурних робіт, пам’ятних знаків до знаменних подій, надгробних пам’ятників, бюстових портретів, пам’ятників та інших.

Передання документів про Івана Козлика відбулось за сприяння кандидата мистецтвознавства, доцента Тернопільського педуніверситету ім. В. Гнатюка Світлани Вольської. Завдяки спільним зусиллям фондодавців та архівістів користувачі читального залу держархіву мають можливість ознайомитись із творчістю нашого видатного земляка.

                                                                                                     Галина МУЦ, головний спеціаліст