Пам’яті Михайла Сороки

110 років тому, а саме 27 березня 1911 року в селі Гнилиці Великі Збаразького повіту (тепер Тернопільського району Тернопільської області) у сім’ї Михайла та Анни народився Михайло Сорока (Див. Метричний запис про народження. ДАТО.-Ф.487.-Оп.1.-Спр.898- Арк. 213).

 

Метричний запис про народження Михайла Сороки

 

Відважний і безмежно відданий українській справі, провідник Крайової екзекутиви ОУН на західноукраїнських землях у 30-х рр. ХХ ст.

Організатор на Воркуті підпільної організацію “ОУН-Північ”, один із організаторів Кінгірського повстання 1954 року. З 60-ти прожитих літ, ув’язнений – 34 роки.

Автор слів і музики “Гімн кінгірського повстання”:

“У гарячих степах Казахстану

Сколихнули спецлагера

Розігнулись потомлені спини

Бо стогнати тепер не пора

У святому пориві розірвались нариви

Ми не будем, не будем рабами і не будем носити ярма”...

“Якби світське суспільство поділяло своїх лицарів духу титулом святих, як це робить Церква, то серед жертв червоного людоловства першим, гідним цього звання, я б назвав Михайла Сороку. Він свідомо ніс свій хрест на Голгофу і не здався.

Коли згадуєш М.Сороку, мимоволі приходять на пам’ять такі його сучасники, як Йосип Сліпий, як Роман Шухевич. Це люди одного покоління, одного гарту, одної стихії. Діючи у різних обставинах, але насичені одним духом, вони творили сучасну історію».

Святослав Караванський (США)

Пам’ятаємо! Шануємо!