Наукова конференція «Український визвольний рух періоду Другої світової війни: пам’ять vs пропаганда»

DSC0202815-16 квітня у Тернополі на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка проходила наукова конференція «Український визвольний рух періоду Другої світової війни: пам’ять vs пропаганда».

Форум конференції став об'єктивним майданчиком для пошуку взаєморозуміння у складних питаннях історичної пам'яті. Основна мета роботи - виважений науковий діалог щодо історії Українського визвольного руху періоду Другої світової війни.

Конференція відбулася за підтримки Посольства України в Державі Ізраїль та Українського інституту національної пам'яті.

Співорганізаторами виступили: Тернопільська міська рада, Історичний факультет ТНПУ, Центр історії української державності історичного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Управління культури і мистецтв, Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей міської ради, Державний архів Тернопільської області.

В рамках конференції експонувалася виставка «Українська Повстанська Армія. Тернопільщина». Виставка створена на основі матеріалів із фондів державного архіву області. Її експозицію прокоментувала у день відкриття заступник начальника відділу інформації та використання документів держархіву Ольга Дишлюк.

DSC02032

DSC02046

 Серед дискутантів конференції виступили директор держархіву області, кандидат історичних наук Федір Полянський та головний спеціаліст обласного архіву Ігор Крочак.

DSC01989

DSC02018

Також у доповідях та дискусіях були задіяні провідні історики, дослідники національно-визвольного руху України періоду Другої світової війни, політики, політологи, дипломати.

DSC01965

Учасники конференції працювали у п’яти дискусіях, а саме: Роман Шухевич в історії та пам'яті: між міфом і реальністю, Український вимір Другої світової війни: пам'ятати все, війна у війні: складні питання українсько-польського протистояння напередодні і в роки Другої світової війни, історія українського визвольного руху у прицілі пропаганди: від сталінської до путінської, історична пам'ять в гібридній війні.