Developed in conjunction with Joomla extensions.

Державний архів Тернопільської області
Ukrainian English Polish Russian

НА ПОКЛИК ЧОРНОБИЛЯ

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/18/11.JPG'

11В ніч з 25 на 26 квітня 1986 року в ході проведення на 4-му реакторі ЧАЕС експериментів, пов’язаних з режимами роботи турбогенератора, виникла великомасштабна з глобальними наслідками аварія. О 1 год 23 хв 40 сек 26 квітня перший, а слідом за ним другий вибух зруйнували реактор, в якому знаходилось 200 т урану. 

 

За перші десять діб після фатальних чорнобильських вибухів із руїн 4-го ядерного реактора було викинуто радіації в декілька мільйонів разів більше, ніж під час найбільшої в історії атомної енергії аварії на американській АЕС «Трімай-Айленд» у 1979 р. В таких, надекстремальних умовах вступали в боротьбу з атомною трагедією десятки і сотні тисяч людей. В ту суботню ніч 26 квітня першим вступив у битву з атомним вогнем склад караулу воєнізованої пожежної частини № 2, який здійснював охорону ЧАЕС. Почалось найбільш героїчне в історії пожежної охорони світу бойове розгортання і протистояння людей атомній стихії. З перших хвилин після вибуху на четвертому реакторі та локалізації аварії разом з пожежними мужньо боролись працівники ЧАЕС. Перебуваючи в епіцентрі катастрофи, вони не залишили робочі місця. Ризикуючи своїм життям, енергетики робили все, що було в їх силах, щоб врятувати атомну станцію від ще більш небезпечних руйнувань. В район горя вдень і вночі прибували робітники, інженери, вчені, спеціалісти різних галузей народного господарства, співробітники органів внутрішніх справ, державної безпеки, прокуратури, воїни армії.

До 35-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС презентуємо онлайн-виставку «На поклик Чорнобиля», де представлені документи, які висвітлюють цю жахливу подію: спогади ліквідаторів аварії-вихідців з Тернопілля, їх світлини і особисті документи, список учасників ліквідації-наших земляків, які боролись з вогнем і радіацією, виявили безмежний героїзм і надлюдські можливості в самому ядерному пеклі і загинули від променевої хвороби. Зацікавить також повідомлення про аварію в періодичних виданнях української діаспори в той час, коли радянська пропаганда в перші дні приховувала всю небезпеку і масштабність катастрофи. Серед документів виставки – є і рішення місцевої тернопільської влади про допомогу постраждалим громадянам.