Developed in conjunction with Joomla extensions.

Державний архів Тернопільської області
Ukrainian English Polish Russian

Пам’ятаємо. Перемагаємо

5eb2bae689eb7

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом Державний архів Тернопільської області долучається до загальнодержавної інформаційної кампанії під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо» презентуючи онлайн документальні матеріали, пов’язані з подіями Другої світової війни.

       Відомо, що у цю війну, яка велася з порушенням всіх законів та звичаїв ведення війни і всяких політичних прав по відношенню до мирного населення, було втягнуто 61 державу з населенням 1700 млн. чоловік – 80% населення всього світу.

Друга світова війна не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч вояків.

За кожною із наведених цифр стоять долі конкретних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову не буде цілісною. Спільна перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей. 

Інформаційні матеріали держархіву у рамках акції «Пам’ятаємо. Перемагаємо» можна переглянути:

Документальні онлайн-виставки

«Війна 1941-1945. Пам'ять. Скорбота» 

В нас єдина мета – Україна свята! (до Дня захисника України та 78-ї річниці створення Української Повстанської Армії) 

Описи фондів

Ф.Р.274. «Тернопільська обласна комісія сприяння в роботі Надзвичайної державної комісії зі встановлення і розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників та їх спільників і заподіяних ними збитків громадянам, колгоспам, громадським організаціям, підприємствам, установам, м. Тернопіль»

Ф.Р-3567  «Архів з бідону. Чортківсько-Бережанська округа ОУН» .

Ф.Р–3472  «Колекція документів і матеріалів служби безпеки ОУН-УПА на Тернопільщині (Озернянський архів)».

та інші описи за посиланням:

Справи онлайн

Ф.Р.274. «Тернопільська обласна комісія сприяння в роботі Надзвичайної державної комісії зі встановлення і розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників та їх спільників і заподіяних ними збитків громадянам, колгоспам, громадським організаціям, підприємствам, установам, м. Тернопіль».