До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом Державний архів Тернопільської області долучається до загальнодержавної інформаційної кампанії під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо» презентуючи онлайн документальні матеріали, пов’язані з подіями Другої світової війни.
Відомо, що у цю війну, яка велася з порушенням всіх законів та звичаїв ведення війни і всяких політичних прав по відношенню до мирного населення, було втягнуто 61 державу з населенням 1700 млн. чоловік – 80% населення всього світу.
Друга світова війна не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч вояків.
За кожною із наведених цифр стоять долі конкретних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову не буде цілісною. Спільна перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей.
Інформаційні матеріали держархіву у рамках акції «Пам’ятаємо. Перемагаємо» можна переглянути:
Документальні онлайн-виставки
«Війна 1941-1945. Пам'ять. Скорбота»
Описи фондів
Ф.Р.274. «Тернопільська обласна комісія сприяння в роботі Надзвичайної державної комісії зі встановлення і розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників та їх спільників і заподіяних ними збитків громадянам, колгоспам, громадським організаціям, підприємствам, установам, м. Тернопіль»
Ф.Р-3567 «Архів з бідону. Чортківсько-Бережанська округа ОУН» .
Ф.Р–3472 «Колекція документів і матеріалів служби безпеки ОУН-УПА на Тернопільщині (Озернянський архів)».
та інші описи за посиланням:
Справи онлайн
Ф.Р.274. «Тернопільська обласна комісія сприяння в роботі Надзвичайної державної комісії зі встановлення і розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників та їх спільників і заподіяних ними збитків громадянам, колгоспам, громадським організаціям, підприємствам, установам, м. Тернопіль».