Пам’ятаємо. Перемагаємо

5eb2bae689eb7

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом Державний архів Тернопільської області долучається до загальнодержавної інформаційної кампанії під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо» презентуючи онлайн документальні матеріали, пов’язані з подіями Другої світової війни.

       Відомо, що у цю війну, яка велася з порушенням всіх законів та звичаїв ведення війни і всяких політичних прав по відношенню до мирного населення, було втягнуто 61 державу з населенням 1700 млн. чоловік – 80% населення всього світу.

Друга світова війна не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч вояків.

За кожною із наведених цифр стоять долі конкретних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову не буде цілісною. Спільна перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей. 

Інформаційні матеріали держархіву у рамках акції «Пам’ятаємо. Перемагаємо» можна переглянути:

Документальні онлайн-виставки

«Війна 1941-1945. Пам'ять. Скорбота» 

В нас єдина мета – Україна свята! (до Дня захисника України та 78-ї річниці створення Української Повстанської Армії) 

Описи фондів

Ф.Р.274. «Тернопільська обласна комісія сприяння в роботі Надзвичайної державної комісії зі встановлення і розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників та їх спільників і заподіяних ними збитків громадянам, колгоспам, громадським організаціям, підприємствам, установам, м. Тернопіль»

Ф.Р-3567  «Архів з бідону. Чортківсько-Бережанська округа ОУН» .

Ф.Р–3472  «Колекція документів і матеріалів служби безпеки ОУН-УПА на Тернопільщині (Озернянський архів)».

та інші описи за посиланням:

Справи онлайн

Ф.Р.274. «Тернопільська обласна комісія сприяння в роботі Надзвичайної державної комісії зі встановлення і розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників та їх спільників і заподіяних ними збитків громадянам, колгоспам, громадським організаціям, підприємствам, установам, м. Тернопіль».