Developed in conjunction with Joomla extensions.

Державний архів Тернопільської області
Ukrainian English Polish Russian

У борні за Українську державу

1З нагоди 103-річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки в державному архіві Тернопільської області підготовлено онлайн-виставку «У борні за Українську державу».

 В експозиції представлені такі документи: Оголошення Державного повітового Комісаріату УНР про призив на службу в українську армію всіх українців, народжених у 1893-1901 роках, Розпорядження Державного Повітового Комісаріату УНР в місті Тернополі про проведення мобілізації в українське військо. Звернення Президента Української Національної Ради Євгена Петрушевича до українського народу і армії від 3 травня 1919 року, а також Звернення до українського народу Західних областей Української Народної Республіки уряду УНР від 30 травня 1919 р., опубліковане в газеті «Український козак» 6 червня 1919 року.

 Зацікавлять дослідників списки колишніх вояків Української Галицької Армії різних повітів, складені польськими органами влади, світлини колишніх вояків, а також пам’ятних знаків полеглим воїнам українських військових формувань.

З приходом комуністичної влади на Тернопільщину почалися репресії проти колишніх воїнів Української Галицької Армії. Документи з архівно-слідчих справ, представлені в окремому розділі виставки «Радянські репресії проти вояків УГА після 1939 року».

Також в експозиції наявні світлини та біографії героїв УГА – уродженців Тернопільщини.