Developed in conjunction with Joomla extensions.

Державний архів Тернопільської області

Учні Тернопільщини зібрали спогади медиків та волонтерів про боротьбу з пандемією

DSC06007Учні 40 шкіл області передали у обласний архів документи про те, як у їхніх громадах боролися з коронавірусом. Про це розповів директор архіву Федір Полянський.

За його словами, це проєкт "Знай наших". Діти два роки збирали спогади медиків та волонтерів про боротьбу з пандемією.

 Учениця Заліщицької державної гімназії Анастасія Панчук презентує роботи зі своєї громади. Каже, про те, як боролися з пандемією, дізнавалися від медиків:

"В мене сусідка медик і ми йшли до неї, ми говорили, і відчувалося це не так, як ти дивишся б це по телевізору. Коли ти говориш з людиною, яка дійсно є в цій ситуації, що відбувається в твоєму місті – ти виходиш і тебе аж трясе, холодні мурашки проходять".

В Бережанській громаді у боротьбі з пандемією допомагали члени української діаспори в Данії, Сергій Притула та місцеві громадські організації. Про це розповів учасник проєкту Олександр Оберський:

"Більшість волонтерів працювали анонімно. Тобто, вони не хотіли називати свої імена. Ті що, вдалося дізнатися – ми перевели в статистику. На зібрані кошти вони накупили багато препаратів, масок, рукавичок для хворих і багато було передано в дитбудинок, де діти змогли отримати допомогу. З Данії від діаспори це близько 120 тисяч євро і від Сергія Притули близько 240 тисяч гривень".

Вчителька Галина Радик допомагала готувати роботи на проєкт школярам Великобірківської громади. Каже, залучили учнів 5–11 класів:

"За приклад ми взяли людей, які боролися, які стали на передову боротьби із пандемією. Це і наш головний лікар Тернопільської районної лікарні Лісовський Володимир, який очолив ковідне відділення Тернопільської лікарні, який також співпрацював із волонтерами нашого селища, нашої ОТГ, який радив, що потрібно в цей момент купити, зорієнтовував їх у їхній діяльності. Саме ця робота виявилась найцікавішою для наших учнів".

Всі отримані документи перевірять та зберігатимуть у фондах архіву, розповідає Федір Полянський:

"Проаналізуємо ті документи, які до нас поступили, проведемо експертизу цінностей і тоді на основі цього ми зробимо висновок, куди, в який фонд вони увійдуть. Те, що з пандемією пов’язане – воно увійде в збірку "CORONАРХІВ"

Авторка проєкту "Знай наших" Світозара Хома каже, організував його обласний Інститут післядипломної педагогічної освіти:

"Задумка проєкту виникла буквально через місяць від початку пандемії. Ми вперше зустрілися з нашими учасниками в онлайн-форматі. Було дуже незвично, всі були збентежені, всі були налякані і ми почати говорити про те, що нам потрібно не боятися, об’єднати свої зусилля на те, щоб подолати цю проблему".

DSC06019

DSC06024

DSC06026

DSC06028

DSC06032

DSC06034

DSC06040

 

 

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних