Developed in conjunction with Joomla extensions.

Державний архів Тернопільської області
Ukrainian English Polish Russian

Виставки

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/18/11.JPG'

«Незалежна Україна - суверенна і єдина»

1З нагоди відзначення 30 річниці незалежності України Державний архів Тернопільської області експонує на вебсайті фотодокументальну виставку «Незалежна Україна - суверенна і єдина». де представлені документи та світлини, які висвітлюють події в області, що передували проголошенню незалежності України періоду кінця 1980 –х початку 1990 - х років.

 

 


Знавець перлин народних

До 150 річниці від дня народження Володимира Гнатюка


IMG 20210429 151116«В безсмертних образах вона, з їх щастям, долею, журбою…» 

  Серед сузір’я видатних українських акторів і співаків кінця XIX-початку XX ст. яскравою постаттю була Катерина Рубчакова/  Народилася Косак Катерина Андріївна 29 квітня 1881 року в м. Чорткові. Батько Катерини – Андрій Коссак був відомим хоровим диригентом. Шестеро дітей, що їх мали Андрій та Розалія Коссаки, згодом стали знаними акторами, музикантами, співаками.

  


11На поклик Чорнобиля (До 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС) 

До 35-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС презентуємо онлайн-виставку «На поклик Чорнобиля», де представлені документи, які висвітлюють цю жахливу подію: спогади ліквідаторів аварії-вихідців з Тернопілля, їх світлини і особисті документи, список учасників ліквідації-наших земляків, які боролись з вогнем і радіацією, виявили безмежний героїзм і надлюдські можливості в самому ядерному пеклі і загинули від променевої хвороби. Зацікавить також повідомлення про аварію в періодичних виданнях української діаспори в той час, коли радянська пропаганда в перші дні приховувала всю небезпеку і масштабність катастрофи. Серед документів виставки – є і рішення місцевої тернопільської влади про допомогу постраждалим громадянам.


тДАТО005 новый размер

 Непокора. Свобода. Життя… 

Під такою назвою сьогодні у державному архіві Тернопільської області відкрилася виставка приурочена до 70 річниці з дня народження поета, політв’язня, громадського діяча Тернопілля Степана Сапеляка.


Снимок«Любов к Отчизні де героїть, там сила вража не устоїть, там грудь сильніша от гармат…» 

Державний архів Тернопільської області презентує фотовиставку: «Любов к Отчизні де героїть, там сила вража не устоїть, там грудь сильніша от гармат…», присвячену Дню українського добровольця.


Безымянный«Вона в віки майбутні йти повинна! (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)» 

До 150-річчя від дня народження української письмениці Лесі Українки презентуємо онлайн виставку: «Вона в віки майбутні йти повинна! (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)».


Солдат війну не вибирає Страница 01«Солдат війну не вибирає» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ої річниці виведення військ з Республіки Афганістан) 

 

 


іеитВ єдності сила народу 

До Дня Соборності України у державному архіві Тернопільської області презентували онлайн виставку "В єдності сила народу".

 

 


Слуга Божий Андрей – Благовісник Єдності 

Митрополит Андрей Шептицький (1865–1944) український релігійний діяч, меценат, Єпископ Української греко-католицької церкви. З 17 січня 1901 року до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Час владицтва Митрополита Андрея творить окрему епоху в історії Української Греко-католицької церкви. Він вподібнився своїм життям до долі цілого українського народу та дав поштовх до боротьби за церковні та національні права. За мудрі настанови й великі труди Андрій Шептицький отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. Саме у пастирських посланнях Митрополит розкрив свою душу, хоча крім того ним було написано багато популярних і наукових розвідок та друкованих творів. Окремі друковані праці Митрополита Андрея Шептицького, статті, документи про його життєвий шлях можна переглянути на онлайн-виставці: «Слуга Божий Андрей – Благовісник Єдності».


 Початком мистецтва світу є театр 

Виставка підготовлена за документами архівних фондів: Ф.Р–872 Тернопільський обласний державний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка; Ф.Р–3442 Антків Богдан Михайлович (1915–1998) – заслужений артист України Ф.Р–3433 Геляс Ярослав Томкович (1916–1991) – народний артист України Ф.Р–3237 Авраменко Юрій (Георгій) Титович(1905–1989) – заслужений артист УРСР Ф.Р–3230 Корнієнко Олекса Зосимович (1919 – 2003 рр.) – український письменник Ф.Р–3455 Загребельний Павло Іванович (1934–1997) – народний артист України Ф.Р–3540 Биков Іван Єгорович (1927 – 2010)– український актор, заслужений артист УРСР Ф.Р–3541 Ластівка Петро Трохимович (05. 07. 1922)– актор, режисер, драматург і поет, народний артист УРСР Ф.Р– 3547 Коцюлим Мирослав Петрович (1943–2005) – заслужений артист УРСР, народний артист України При підготовці використано пісню «Не забудь» (Музика: Богдан Янівський, Вірші: Богдан Стельмах. Виконують: Мар’ян Шуневич та Ольга Щербакова (дует “Не забудь”))


Станіслав Дністрянський Страница 01

"Правознавець світового рівня" (до 150-річчя від дня народження академіка Станіслава Дністрянського) 

До 150-річчя від дня народження академіка Станіслава Дністрянського презентуємо онлайн виставку ""Правознавець світового рівня" (до 150-річчя від дня народження академіка Станіслава Дністрянського)"

  


MedvedykНевтомний дослідник, літописець рідного краю

До 95-ї річниці від дня народження літературознавця, театрознавця, фольклориста, етнографа, мистецтвознавця, бібліографа, краєзнавця  Петра Костьовича Медведика

 


1

В нас єдина мета – Україна свята! (до Дня захисника України та 78-ї річниці створення Української Повстанської Армії) 

14 жовтня свято – Покрови. День створення героїчної Української Повстанської Армії, яка цього року відзначає 78-му річницю. Саме УПА у середині ХХ ст. стала військовою силою, що боролася за Самостійну, Незалежну, Соборну Україну. У державному архіві Тернопільської області зберігається великий пласт документів, який дає змогу ознайомитись з архівними матеріалами, що висвітлюють національно-визвольну боротьбу вояків Української Повстанської Армії.


виставка оналйн Пацифікація у Східній Галичині 1930 року Страница 01

Пацифікація у Східній Галичині 1930 року (за документами державного архіву Тернопільської області) 

Пацифікація (від лат. pacificatio-умиротворення) – державна політика масових репресій щодо українського населення Галичини, спрямована на придушення виступів корінного населення за допомогою поліції та війська.

  


1«У нашім серці та земля, в яку вросло коріння роду»

9 вересня 2020 року минає 76 років з початку депортації українців зі своїх правічних земель. Горезвісна угода 1944 року про так званий обмін населення фактично була збігом інтересів як Польщі, яка була зацікавлена в депортації українців і яку розглядала як засіб вирішення проблем стабілізації держави і перетворення її в мононаціональну країну так і уряду СРСР, який шляхом депортації планував «закрити» українське питання в Польщі та ліквідувати один з найбільших осередків українського визвольного руху.


Тернопіль підписи Страница 01В літописах відлуння твоїх кроків... (до 480-річчя з часу першої писемної згадки про місто Тернопіль)

В 2020 році виповнюється 480 років з часу першої писемної згадки про місто Тернопіль.

 


 Незалежність Страница 01Україна: шлях до незалежності

 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради Української РСР прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу  — Акт проголошення  незалежності України.

  


Готова виставка Страница 01 Провісник Незалежності: 30 років Декларації про державний суверенітет України

16 липня 1990 року Верховна рада УРСР ухвалила доленосний документ – прийняла Декларацію про державний суверенітет України, що став Провісником Незалежності.

 


1435319962 0xlКонституція у баченні СРСР і ОУН: документ і коментар

Про дискусії конституційного процесу запрошуємо переглянути он-лайн виставку "Конституція у баченні СРСР і ОУН: документ і коментар" на основі архівного документу «Конституція (основний закон) Союзу Радянських Соціалістичних Республік і коментарі до неї пропагандистського відділу ОУН» із архівного фонду «Колекція документів і матеріалів про визвольні змагання Організації Українських Націоналістів – Української Повстанської Армії».


 unnamedДо Дня державної служби України

 


Нам Україна вище понад усе

До Дня Героїв – свята величі духу українських вояків, борців за волю України, – лицарів України-Руси, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН і УПА, героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни – Державний архів Тернопільської області презентує он-лайн дкументальну виставку «Нам Україна вище понад усе». Виставка присвячена чину Української Військової Організації на основі документів держархіву.


Титулка

До 100-річчя від дня народження Ярослави Стецько

З нагоди 100 років від дня народження славної уродженки Тернопільщини, української політичної діячки, журналістки, співорганізаторки Червоного Хреста Української Повстанської Армії, жіночої мережі і юнацтва Організації Українських Націоналістів, Антибільшовицького блоку народів, голови ОУН (б) (1991—2001), лідерки партії Конгрес Українських Націоналістів, депутатки Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань Слави Стецько.


На основі фондів Державного архіву Тернопільської області презентуємо он-лайн документальну виставку до Дня пам’яті і примирення і 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війнірічниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Пам’ятаємо про внесок українців, що воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

Операція “Захід”

«Архів в історії»