Developed in conjunction with Joomla extensions.

Державний архів Тернопільської області
Ukrainian English Polish Russian

Нові надходження у держархіві області

    На  державне зберігання в держархів області передано фонд, сформований з документів особового походження, а саме Антоніва Василя Федоровича.

    Антонів Василь Федорович, український і російський вчений, голова Товариства української культури у м. Москва (Росія),  народився 24 грудня 1936 року у с. Ославиця у сучасній Польщі (Сяноцький повіт). У  1946 році  разом із родиною був депортований в Україну, де  проживав у с. Полупанівка Підволочиського району Тернопільської області.

 

   У 1961 році закінчив колишній Тернопільський медичний університет (сучасний державний вищий навчальний заклад «Державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України») і розпочав свою діяльність лікарем   оториноларингологом у м. Краснодоні Луганської області.

   У 1964 році Василь Федорович, за збігом обставин приїхав у Москву (Росія), де був зарахований  у клінічну ординатуру на кафедру отоларингології Центрального інституту вдосконалення лікарів.  З цього часу він живе і працює у м. Москві (Росія). Антонів В.Ф.  є клінічним ординатором, доцентом, професором Центрального інституту  вдосконалення лікарів. З 1992 року Антонів В.Ф. працює завідувачам кафедри  оториноларингології  Університету дружби народів (сучасний Російський університет дружби народів); є російським вченим оториноларингологом, громадським діячем, доктором медичних наук, професором, членом правління Всесвітньої федерації українського лікарського товариства, заслуженим діячем науки Росії, головою ради Товариства української культури   «Славутич» у місті Москва (Росія), почесним професором державного вищого навчального закладу «Державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського  Міністерства охорони здоров’я України» (Україна, Тернопіль), автором більш як 200 наукових робіт, у тому числі 6 монографій, 2 атласів. Також він нагороджений медаллю та грамотою Верховної ради України, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (Україна), медаллю «Патріоту України»; удостоєний звання заслуженого діяча науки Російської Федерації.  Так як документи біографічного характеру ще не передані до державного архіву Тернопільської області, інформацію до передмови використано із відкритих джерел та публікацій у засобах масової інформації.

   Із переданих  Василем Федоровичем документів, після  проведеної експертизи цінності, працівниками відділу формування Національного архівного сформовано фонд  із 28 (двадцяти восьми)  справ  (231  документ) за  1991-2012  роки та складено опис справ постійного зберігання.

    У фонді відклалися такі документи: його [стаття] «Поверення у Петербурзьку юність», публікація інтерв’ю з Антонівим В.Ф. «Мама й Україна для мене нерозривно пов’язані», збірка запрошень на різні наукові заходи та збірка листів-подяк пацієнтів та вітальні листівки,         листування з різних ділянок його діяльності, документи громадської організації Товариства української культури «Славутич», які відображають діяльність Товариства, активним учасником та діячем якого був фондоутворювач, та інші документи.

      З Антонівим В.Ф. триває співпраця державного архіву щодо подальшого формування його фонду. Адже саме завдяки переданим документам, ми маємо змогу ознайомитись із науковою, громадською діяльністю вченого, а також про діяльність Товариства української культури «Славутич» у м. Москві (Росія).

Головний спеціаліст відділу

формування НАФ та діловодства                                     Г.П. Муц