До 765-річчя коронування видатного правителя України-Руси Данила Галицького

08 10 2018 1Данило Галицький – одна із найвидатніших постатей в історії Української держави. Він увіковічнив своє ім’я як мудрий правитель і талановитий полководець. Тому не дивно, що сьогодні він вважається національним героєм, а його пам’ять всіляко вшановується.
З нагоди відзначення 765-річчя коронування видатного правителя України-Руси Данила Галицького в державному архіві Тернопільської області підготовлено книжкову виставку. В експозиції книги та періодичні видання з фондів науково-довідкової бібліотеки архіву.
Зацікавлять відвідувачів книги Богдана Барвінського «Оповідання з рідної історії», яка була видана в Жовкві в 1911 році, Івана Крип’якевича „Історія України”, видана в Нью-Йорку в 1961 році, а також діаспорні видання, зокрема журнали «Календар Світла», «Альманах УНС», в яких автори висвітлюють тему коронації – одну з цікавих сторінок біографії Данила Галицького, яка до сьогодні викликає великий інтерес у істориків.
Представлено також добірку статей в періодичних виданнях „Український історичний журнал” та „Визвольний шлях”, в яких з'ясовується розвиток політичних, соціально-економічних, культурних і релігійних взаємовідносин на території України-Руси та її значення в становленні української державності.
Також експонується книга Олега Купчинського „Акти та документи Галицько-Волинського князівства ХІІІ - першої половини ХІV століть”. Книга представляє дослідження і найповніше видання текстів актів і документів Галицько-Волинського князівства. Вміщає оригінальні та копійні автентичні тексти та документи, реконструйовані акти з літописів, сумнівні щодо достовірності документи, а також документи тогочасного і пізнішого періоду, у яких згадуються відомі й невідомі досі документи князівства.


Головний спеціаліст
держархіву області
Тетяна Маркевич

08 10 2018 2 08 10 2018 3