Developed in conjunction with Joomla extensions.

Державний архів Тернопільської області
Ukrainian English Polish Russian

ДУШІ МАЙДАНУ

   В державному архіві Тернопільської області експонується виставка «Душі Майдану», присвячена увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

      Виставку відкрив директор держархіву області, к. і. н. Ф.І. Полянський. З вітальним словом виступили: заступник голови Тернопільської облдержадміністрації, к. і. н. Юрій Юрик, начальник організаційного відділу обласної ради Теодозій Кухарський, секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада, один з координаторів студентського руху на Тернопільському Майдані Роман Пирожишин. Про героїв Небесної Сотні розповіли учні 7 класу Тернопільської ЗОШ № 6 ім. Назарія Яремчука.

Основою виставки стали документи архівного фонду «Збірка документів про Героїв Небесної Сотні Революції Гідності та бійців з Тернопільщини, які загинули в зоні антитерористичної операції на сході України», фотографії головного спеціаліста Ігоря Крочака, який зараз несе службу в зоні проведення АТО, та видання з фондів бібліотеки архіву.

У першому розділі представлено книги, які розповідають про історію Євромайдану, який майже три місяці жив, як окремий організм, сповнений надій та віри в перемогу своїх ідей, де з’явились перші Герої Небесної Сотні.

         Саме про Героїв Небесної Сотні, уродженців Тернопільщини, розповідають документи наступного розділу виставки. Біографічні документи, публікації в місцевих ЗМІ та з інтернет-ресурсів розповідають нам про героїв, які віддали своє життя за кращу долю України. Це Олександр Капінос, 1984 року народження, уродженець с. Дунаїв Кременецького району, загинув 19 лютого; Ігор Костенко, 1991 року народження, уродженець с.  Зубрець Бучацького району, загинув 20 лютого; Василь Мойсей, 1992 року народження, уродженець с. Зубрець Бучацького району, загинув 20 лютого; Устим Голоднюк, 1994 року народження, уродженець м. Збараж; Назар Войтович, 1996 року народження, уродженець с. Травневе Збаразького району, загинув 20 лютого; Тарас Слободян, 1982 року народження, уродженець м. Тернопіль, Василь Аксенин, 1962 року народження, уродженець с. Литячі Заліщицького району. 5 березня 2014 року в с. Підгороднє поховали Слободяна Тараса, учасника Майдану у Києві, тіло якого знайшли у лісах Сумщини. 12 березня під час лікування у Польщі помер Аксенин Василь, уродженець с. Литячі Заліщицького району, який був важко поранений під час розстрілу демонстрантів.

На виставці експонується книга активного учасника Революції Гідності, бійця батальйону «Айдар» Андрія Юркевича, який загинув в зоні АТО 5 вересня 2014 року, «Моя революція». У нкій він описав події 18-20 лютого в Києві. Також представлена книга Неоніли Крем’янчанки про Героїв Небесної Сотні та учасників АТО «Рабів до раю не пускають», збірник «Небесна Сотня», у якому зібрано інформацію про тих людей, які віддали своє життя під час Революції Гідності, антологія поезій «Небесна Сотня», указ Президента України про присвоєння Героям Небесної Сотні звання Героя України (посмертно).

Революція Гідності не тільки сколихнула країну хвилею патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.

 

Оксана Сулима,

головний спеціаліст

відділу інформації та

використання документів

 

210220171.JPG 210220173.JPG

210220174.JPG 210220175.JPG

210220176.JPG